Kategoria: Typ kuchni

Lip
20

Ogrzewanie w kuchni Ogrzewanie w domu jest bardzo ważną kwestią. Już budując dom musimy mieć jasno sprecyzowane plany, co do tego, jakim paliwem będziemy ogrzewać nasz dom. Jeśli chodzi o kuchnie z zasady jest ona najcieplejszym pomieszczeniem w domu, ponieważ to tutaj przygotowujemy posiłki. Co zrobić, kiedy nie chcemy w kuchni kaloryfera a biomy się o zachowanie właściwej temperatury w pomieszczeniu? Możemy wówczas postawić na ogrzewanie podłogowe, dzięki niemu wykluczymy kaloryfer i będziemy mogli dowolnie ustawić meble kuchenne, nie stracimy przy tym na ilości ciepła w pomieszczeniu. W ogrzewaniu podłogowym możemy wybierać pomiędzy elektrycznym, a wodnym. Każde z nich ma swoje wady, jaki zalety. Ogrzewanie elektryczne jest na pewno tańsze w montażu wymaga tylko kabli i systemu sterującego, jest jednak droższe w eksploatacji. Z kolei ogrzewanie podłogowe wodne ogrzewane jest woda pochodzącą z kotła. Składa się z wielu rur i przewodów. Jest tańsze w eksploatacji jednak ryzykowne, ponieważ jeśli dojdzie do wychłodzenia kabli mogą one pęknąć i zalać dom. Ogrzewanie podłogowe w kuchni spisuje się znakomicie, mamy większy komfort, jeśli chodzi o podłogę, ponieważ nie wychładza kuchni a przy tym daje nam możliwość instalacji dowolnej podłogi.

Lip
14

Kuchnia nowoczesna Moda dotycząca wystroju domu oraz jego wyglądu zmienia się, co pewien czas. Dawniej stawiano w budownictwie na przepych oraz barwę, dziś odchodzi się od tego rozwiązania na rzecz minimalizmu. Urządzając pomieszczenie musimy jednak pamiętać nie tylko o estetyce, ale przede wszystkim o tym, aby nie straciło ono na funkcjonalności. Dotyczy to głównie kuchni oraz pomieszczeń usługowych. Kuchnia zajmuje ważną pozycję w każdym domu, to tutaj spędzamy sporą cześć naszego czasu i przygotowujemy posiłki dla rodziny. Ładny wygląd pomieszczenia może iść w parze z funkcjonalnością, jeśli dobrze zaplanujemy naszą kuchnię. Kuchnia w stylu nowoczesnym to przede wszystkim innowacyjne pomysły. Ściany oraz podłogi mogą być wykonane z dowolnego materiału, nie muszą tutaj królować wcale płytki. Ostatnio popularnością cieszą się dekoracyjne farby strukturalne lub kamienie ozdobne. Jeśli chodzi o meble na pewno powinniśmy stawiać na te z wysokim połyskiem. Poza wyglądem, który jest fantastyczny mają jeszcze ważną zaletę mianowicie sprawiają, że nasza kuchnia wygląda czysto, sterylnie i na większą niż jest w rzeczywistości. Kuchnia nowoczesna lubi ciekawe wzory, detale, ale nie powinniśmy nimi przesadzać, minimalizm jest tutaj bardziej wskazany.

Lip
13

Oświetlenie w kuchni Każde pomieszczenie wymaga właściwego oświetlenia. W kuchni najważniejszym typem oświetlenia jest to naturalne. Wystarczą tylko duże okna, aby pomieszczenie doświetlić a przy tym zapewnić mu lepszy dostęp świeżego powietrza. Jeśli nie posiadamy dużych okien musimy wspierać się sztucznym oświetleniem. W przypadku kuchni nie muszą być to żarówki o dużej mocy, ale watro, aby doświetliły kuchnię. Ważnym elementem jest też samo rozlokowanie oświetlenia. Po pierwsze musi znajdować się nad stołem roboczym i oświetlać go w całości, co ważne nie może przy tym oślepiać zbyt jasną wiązką światła. Jeśli posiadamy wyspę w kuchni wówczas oświetlenie musi znaleźć się nad nią. W tym celu znakomicie spisuje się oświetlenie z okapu lub lampki zamontowane w suficie podwieszanym. Jeśli kuchnia pełni funkcje nie tylko miejsca służącego do przygotowania potraw, ale też konsumpcji musimy pamiętać, aby doświetlić miejsce nad stołem. Światło musi być jasne, ale niezbyt rażące, aby nie przeszkadzało w spożywaniu posiłku. Światło w kuchni musi być funkcjonalne nie zapominajmy również o walorze estetycznym, w tym przypadku spiszą się wszelkie lampki Led montowane pod sufitem lub szafkami naszych mebli. Światło z lap Led jest słabe i delikatne, ale jego zadaniem jest tylko dekoracja a nie doświetlenie pomieszczenia.

Lip
05

Kuchnia z wyspą Kuchnia stanowi serce naszego domu, to właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej wolnego czasu. Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kuchnię jest wyspa. Może ona pełnić role blatu roboczego lub jadalni wszystko zależy już tylko od nas. Samo budowanie wyspy w kuchni nie musi być drogim posunięciem wystarczy tylko pomysłowość. Kuchnie można wykonać z gotowych zestawów i szafek lub budując ją od podstaw. Wyspa zazwyczaj jest dość sporym punktem naszej kuchni, może w zależności od wymiarów kuchni zajmować nawet kilak metrów. Na blacie możemy przygotowywać posiłki z kolie pod nim przechowywać sprzęty kuchenne. Jest to wygoda głównie w małej kuchni gdzie brakuje schowków na drobiazgi. Poza funkcją techniczną wyspa może zastępować jadalnie. Wystarczy tylko, aby z jednej strony miała wysunięty lekko blat wówczas można przy niej wygodnie usiąść i zjeść posiłek. Wyspa nie musi oznaczać konstrukcji na stałe, wygodniejszym posunięciem będzie wykonanie jej z gotowych szafek odpowiednio zestawionych, wówczas mamy pełną swobodę w tworzeniu kuchni lub ewentualnym zmianom. Jeśli zdecydujemy się na stworzenie wyspy pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu. Musimy wziąć pod uwagę światło naturalne oraz sztuczne.

Cze
30

Jak doprowadzić instalacje do wyspy? Wyspa jest wspaniałym posunięciem, jeśli w naszej kuchni chcemy wygospodarować miejsce na dodatkowy blat roboczy czy nawet sprzęt podręczny. Aby wyspa w pełni spełniała nasze oczekiwania wymaga jednak naszego wkładu, musimy zatroszczyć się o sprawę instalacji. Pierwszym krokiem będzie doprowadzenie do wyspy prądu. Będą go potrzebowały piekarnik czy nawet płyta kuchenna. Najlepiej jest położyć instalacje pod podłogą lub puścić ją pod sufitem tak, aby była nie widoczna. Następnie musimy pomyśleć o wentylacji. Jeśli na wyspie będziemy przygotowywać posiłki musimy mieć odpowiedni nawiew, który zapewni nam właściwą cyrkulacje powietrza. Okap w tym przypadku musi znajdować się pod sufitem, aby dobrze schować jego elementy możemy wykonać sufit podwieszany. Taka konstrukcja pozwoli nam także na montaż dodatkowego oświetlenia Led. W wyspie nie możemy pominąć instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Najlepiej, aby wyspa umiejscowiona była nad piwnicą wówczas całą instalacje jest łatwiej podłączyć, jeśli nie musimy wykonać odpowiednie odwierty i założyć wodę oraz kanalizacje. Instalacja, jaka znajdzie się w naszej wyspie zależy od tego, co tak naprawdę będziemy na niej wykonywać. Watro wcześniej wszystko przemyśleć, aby później nie mieć problemu z przyłączami.