Tag: płytki

Lip
22

Która podłoga najlepsza do kuchni? Sposobów urządzenia kuchni jest bardzo wiele. Tworząc ją powinniśmy jednak nie tylko ograniczać się do estetyki, ale też wygody. Jeśli właściwie dobierzemy sprzęty oraz wykończenie samej kuchni będziemy mogli więcej czasu poświecić sobie a nie na ciągłe porządki. Ważnym a zarazem kosztownym elementem kuchni jest nie wątpliwie podłoga. Stan czystości podłogi wpływa na cały wygląd naszego pomieszczenia. Dlatego powinniśmy wybierać podłogi łatwe do utrzymania w czystości i estetyczne. W tym celu najlepiej sprawdzą się podłogi z gresu porcelanowego, klinkieru czy tradycyjne płytki. Z kolei podłoga wykonana z kamienia jest estetyczna i elegancka jednak ma dużo mankamentów. Po pierwsze brud gromadzi się w szczelinkach pomiędzy kamieniami. Kamienie trudno utrzymać w czystości, co ważne wyziębiają one także pomieszczenie. Kolejna propozycją jest drewno. Panele lub drewno naturalne pięknie wyglądają szczególnie z białymi frontami szafek kuchennych. Panele łatwo jest oczyścić jednak nie są odporne na zabrudzenia oraz urazy. Jeśli drewno uszkodzi się trzeba je wymienić na nowe. Drewno wymaga też od nas dodatkowej konserwacji i lakierowania w przeciwnym razie szybko pochłania wodę z pomieszczenia. Najlepszą podłogą do kuchni jest taka, która nie przysparza nam kłopotu i szybko można ja oczyścić.

Lip
06

Blat z płytek ceramicznych Komponując i urządzając naszą kuchnie musimy pamiętać, aby zagospodarować w niej jak najwięcej blatów roboczych. Przyda się nam to podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni. Blatów na rynku jest bardzo wiele. Mogą mieć różny wygląd, kolor oraz strukturę. Decydując się na jakiś bierzemy pod uwagę jego odporność na temperaturę, wodę czy urazy mechaniczne. Nie możemy pominąć też kwestii koloru, blat powinien tworzyć całość z resztą mebli i dekoracji. Ostatnio dużym powodzeniem, jeśli chodzi o blaty cieszą się wykonane z płytek ceramicznych. Płytki w tym przypadku mocuje się za pomocą specjalnego kleju do płyty wiórowej. Blaty wykonane taką techniką są przede wszystkim bardzo trwale i odporne na czynniki zewnętrzne. Tak na prawdę blat taki może stać się prawdziwą dekoracją naszej kuchni, bogaty wybór płytek sprawia, że sami możemy stworzyć ciekawą kompozycje i co za tym idzie oryginalną. Kiedy zdecydujemy się na blaty ceramiczne musimy także dopilnować samego procesu fugowania. Do tego typu materiału stosujemy wyłącznie fugi odporne na nasiąkanie czy środki chemiczne. Blaty z płytek ceramicznych nie tylko pięknie się prezentują, ale przede wszystkim są bardzo trwałym materiałem.

Cze
08

Płytki do kuchni Dobra kuchnia to taka, w której czujemy się na swoim miejscu. Urządzając to pomieszczenie musimy mieć na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalność. Ważnym elementem każdej kuchni są ściany oraz podłogi. W sklepach mamy ogromny wybór, co do wykończenia samej kuchni, jednak największym powodzeniem cieszą się nadal płytki. Moda na płytki trwa już bardzo długo, podyktowana jest głównie względami ekonomicznymi, ponieważ jest to tani materiał oraz funkcjonalnymi. Pamiętajmy, że płytka nie tylko dobrze wygląda na ścianie, ale przede wszystkim jest łatwa w utrzymaniu czystości. Jest to bardzo ważny aspekt zważywszy, że w kuchni wykonujemy wszystkie posiłki. Płytki do kuchni mogą mieć rożną wielkość i fakturę wszystko zależy już od naszych predyspozycji i gustu. Kolejną ich zaletą jest bardzo prosty montaż. Płytki kleimy na specjalną zaprawę a następnie fugujemy. Całość pracy nie przekracza kilku godzin. Samymi płytkami możemy także dowolnie modelować przestrzeń, czyli powiększać lub pomniejszyć optycznie. Aby kuchnia wydawała się być większa powinniśmy zastosować płytki duże i jasne, pomniejszą ją natomiast wzory i ciemne kolory. To tak na prawdę od nas zależy jak nasza kuchnia będzie wyglądała.