Tag: meble

Lip
17

Jak wybrać blat do kuchni? Blat jest bardzo ważnym elementem każdej kuchni. Na rynku jest wiele rozwiązań, które mogą nam pomóc dobrać go właściwie do pomieszczenia. Na samym początku musimy jednak przekonać się czy dany produkt jest odporny na wilgoć, wysoką temperaturę czy środki chemiczne, którymi będziemy go czyścić. Jeśli blat odpowiada naszym oczekiwaniom pozostaje tylko wybrać rodzaj materiału i kolor, aby wszystko tworzyło spójną całość w naszej kuchni. Najtańszym i najbardziej rozpowszechnionym rodzajem blatu jest blat z postformingu. Jest to nic innego jak rodzaj laminatu, który nakleja się na surową płytę wiórową. Pomimo niskiej ceny blat taki sprawdza się w zetknięciu z wilgocią czy rożnymi temperaturami i co ważne występuje w różnej kolorystyce. Kolejnym dostępnym materiałem na blat jest kamień naturalny. W tej kwestii najlepszym wyborem będzie granit. Materiał jest odporny na nasiąkanie oraz urazy mechaniczne. W blatach nie możemy pominąć również drewna. Blaty takie można wykonać prawie z każdego drewna jednak wymaga z naszej strony impregnacji, w przeciwnym razie drewno będzie się niszczyło i pobierało wodę. Drewno to jak najbardziej materiał naturalny i piękny, ale mało odporny, więc watro przemyśleć jego zakup.

Lip
10

Efektywne ustawienie mebli i sprzętów Aby pomieszczenie było wygodne w użytku musi być przemyślane i zaplanowane w drobnych szczegółach. Szczególnie zasada ta dotyczy kuchni, która jest miejscem przygotowywania i spożywania posiłków przez całą rodzie. Chodzi tutaj o to, aby sam proces przygotowania była na tyle zaplanowany, aby przebiegał sprawnie i szybko. Umożliwia to na pewno dobre ustawianie mebli oraz sprzętów w kuchni. Na początku powinniśmy zając się ustawieniem sprzętów, ponieważ to one są tutaj najważniejsze. Kierujemy się zasadą trójkąta, tak by od każdego sprzętu dzieliła nas podobna odległość, wówczas sama praca będzie efektywniejsza. Pilnujemy także, aby sprzęty sobie nie przeszkadzały. Niedobrym posunięciem jest ustawienie kuchenki obok lodówki. Kuchenka nagrzewa się i może uszkodzić powłokę lodówki. Dobrze też, aby nad samą kuchnią znajdował się tylko okap, rezygnujemy z wiszącej szafki, ponieważ ta nie spisze się dobrze w pomieszczeniu, kuchenka będzie tylko chlapać na nią tłuszczem a my dostaniemy kolejny element do sprzątania. Dobrze, aby każdy sprzęt kuchenny oddzielony został szafką, wówczas dostaniemy dodatkowy blat roboczy i oddzielimy sprzęty od siebie. Jeśli chodzi o samo ustawienie szafek jest to już nasza decyzja, sami musimy wiedzieć, czego nam potrzeba.

Cze
07

Urządzanie kuchni Aranżacja przestrzeni pod kuchnie nie jest prostą sprawą musimy mieć na względzie różne sprzęty, materiały, które trzeba za sobą połączyć. Najczęściej popełnianym błędem jest stosowanie zbyt niskich blatów. Standardowym wymiarem dotyczącym blatów jest wysokość 85 cm tym czasem w wielu przypadkach jest to zbyt mało. Wysokość blatu musimy dopasować indywidualnie pod nasz wzrost, aby wygodnie się na nim pracowało. Kolejnym częstym bledem jest lokowanie kuchenki w narożniku, należy tego się wystrzegać, ponieważ bardziej wygodnym rozwiązaniem jest kuchnia, która posiada z obu stron blat roboczy. Kolejnym spotykanym i powielanym złym rozwiązaniem jest niewłaściwe rozmieszczenie kuchenki i zlewu. Najgorsze posuniecie to umiejscowienie ich na przeciwległych ścianach. Jest to bardzo nie praktyczna a przy tym niebezpieczne. Watro też montując zlew pomyśleć o zapewnieniu sporej przestrzeni i wolnego blatu obok niego, ułatwi to przygotowywanie potraw. Kolejnym punktem, jaki powinniśmy mieć na uwadze jest samo rozmieszczenie sprzętów kuchennych, muszą być jak najbliżej siebie tylko wówczas gotowanie będzie łatwe i przyjemne. Urządzanie kuchni jest wyzwaniem dla wielu ludzi jednak watro wszystko zaplanować na samym początku w fazie projektu.