Kategoria: Meble w kuchni

Lip
22

Która podłoga najlepsza do kuchni? Sposobów urządzenia kuchni jest bardzo wiele. Tworząc ją powinniśmy jednak nie tylko ograniczać się do estetyki, ale też wygody. Jeśli właściwie dobierzemy sprzęty oraz wykończenie samej kuchni będziemy mogli więcej czasu poświecić sobie a nie na ciągłe porządki. Ważnym a zarazem kosztownym elementem kuchni jest nie wątpliwie podłoga. Stan czystości podłogi wpływa na cały wygląd naszego pomieszczenia. Dlatego powinniśmy wybierać podłogi łatwe do utrzymania w czystości i estetyczne. W tym celu najlepiej sprawdzą się podłogi z gresu porcelanowego, klinkieru czy tradycyjne płytki. Z kolei podłoga wykonana z kamienia jest estetyczna i elegancka jednak ma dużo mankamentów. Po pierwsze brud gromadzi się w szczelinkach pomiędzy kamieniami. Kamienie trudno utrzymać w czystości, co ważne wyziębiają one także pomieszczenie. Kolejna propozycją jest drewno. Panele lub drewno naturalne pięknie wyglądają szczególnie z białymi frontami szafek kuchennych. Panele łatwo jest oczyścić jednak nie są odporne na zabrudzenia oraz urazy. Jeśli drewno uszkodzi się trzeba je wymienić na nowe. Drewno wymaga też od nas dodatkowej konserwacji i lakierowania w przeciwnym razie szybko pochłania wodę z pomieszczenia. Najlepszą podłogą do kuchni jest taka, która nie przysparza nam kłopotu i szybko można ja oczyścić.

Lip
17

Jak wybrać blat do kuchni? Blat jest bardzo ważnym elementem każdej kuchni. Na rynku jest wiele rozwiązań, które mogą nam pomóc dobrać go właściwie do pomieszczenia. Na samym początku musimy jednak przekonać się czy dany produkt jest odporny na wilgoć, wysoką temperaturę czy środki chemiczne, którymi będziemy go czyścić. Jeśli blat odpowiada naszym oczekiwaniom pozostaje tylko wybrać rodzaj materiału i kolor, aby wszystko tworzyło spójną całość w naszej kuchni. Najtańszym i najbardziej rozpowszechnionym rodzajem blatu jest blat z postformingu. Jest to nic innego jak rodzaj laminatu, który nakleja się na surową płytę wiórową. Pomimo niskiej ceny blat taki sprawdza się w zetknięciu z wilgocią czy rożnymi temperaturami i co ważne występuje w różnej kolorystyce. Kolejnym dostępnym materiałem na blat jest kamień naturalny. W tej kwestii najlepszym wyborem będzie granit. Materiał jest odporny na nasiąkanie oraz urazy mechaniczne. W blatach nie możemy pominąć również drewna. Blaty takie można wykonać prawie z każdego drewna jednak wymaga z naszej strony impregnacji, w przeciwnym razie drewno będzie się niszczyło i pobierało wodę. Drewno to jak najbardziej materiał naturalny i piękny, ale mało odporny, więc watro przemyśleć jego zakup.

Lip
10

Efektywne ustawienie mebli i sprzętów Aby pomieszczenie było wygodne w użytku musi być przemyślane i zaplanowane w drobnych szczegółach. Szczególnie zasada ta dotyczy kuchni, która jest miejscem przygotowywania i spożywania posiłków przez całą rodzie. Chodzi tutaj o to, aby sam proces przygotowania była na tyle zaplanowany, aby przebiegał sprawnie i szybko. Umożliwia to na pewno dobre ustawianie mebli oraz sprzętów w kuchni. Na początku powinniśmy zając się ustawieniem sprzętów, ponieważ to one są tutaj najważniejsze. Kierujemy się zasadą trójkąta, tak by od każdego sprzętu dzieliła nas podobna odległość, wówczas sama praca będzie efektywniejsza. Pilnujemy także, aby sprzęty sobie nie przeszkadzały. Niedobrym posunięciem jest ustawienie kuchenki obok lodówki. Kuchenka nagrzewa się i może uszkodzić powłokę lodówki. Dobrze też, aby nad samą kuchnią znajdował się tylko okap, rezygnujemy z wiszącej szafki, ponieważ ta nie spisze się dobrze w pomieszczeniu, kuchenka będzie tylko chlapać na nią tłuszczem a my dostaniemy kolejny element do sprzątania. Dobrze, aby każdy sprzęt kuchenny oddzielony został szafką, wówczas dostaniemy dodatkowy blat roboczy i oddzielimy sprzęty od siebie. Jeśli chodzi o samo ustawienie szafek jest to już nasza decyzja, sami musimy wiedzieć, czego nam potrzeba.

Lip
06

Blat z płytek ceramicznych Komponując i urządzając naszą kuchnie musimy pamiętać, aby zagospodarować w niej jak najwięcej blatów roboczych. Przyda się nam to podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni. Blatów na rynku jest bardzo wiele. Mogą mieć różny wygląd, kolor oraz strukturę. Decydując się na jakiś bierzemy pod uwagę jego odporność na temperaturę, wodę czy urazy mechaniczne. Nie możemy pominąć też kwestii koloru, blat powinien tworzyć całość z resztą mebli i dekoracji. Ostatnio dużym powodzeniem, jeśli chodzi o blaty cieszą się wykonane z płytek ceramicznych. Płytki w tym przypadku mocuje się za pomocą specjalnego kleju do płyty wiórowej. Blaty wykonane taką techniką są przede wszystkim bardzo trwale i odporne na czynniki zewnętrzne. Tak na prawdę blat taki może stać się prawdziwą dekoracją naszej kuchni, bogaty wybór płytek sprawia, że sami możemy stworzyć ciekawą kompozycje i co za tym idzie oryginalną. Kiedy zdecydujemy się na blaty ceramiczne musimy także dopilnować samego procesu fugowania. Do tego typu materiału stosujemy wyłącznie fugi odporne na nasiąkanie czy środki chemiczne. Blaty z płytek ceramicznych nie tylko pięknie się prezentują, ale przede wszystkim są bardzo trwałym materiałem.

Cze
13

Jak zadbać o płytę kuchenną w kuchni? Nowoczesne budownictwo promuje przestrzenie otwarte, podobnie jest w przypadku kuchni. Otwarta przestrzeń wymaga od nas, aby zachowana była w niej sterylna czystość. Co więc zrobić, aby nasza kuchnia zawsze świetnie się prezentowała? Wystarczy tylko zastosować pewne rozwiązania techniczne, aby ułatwiać sobie życie. Po pierwsze wybieramy zamiast tradycyjnej kuchenki płytę, takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze utrzymaniem porządku i eliminuje zabrudzenia, które do tej pory powstawały między kuchenką a blatem. Kolejnym rozwianiem na utrzymaniem porządku jest zakup płyty ze szklanymi lub ceramicznymi palnikami. Tu zabrudzenia usuniemy nie tylko szybko, ale też i skutecznie. Najłatwiej już jest zadbać o płytę indukcyjną, ta podczas gotowania czy innej obróbki termicznej wcale się nie nagrzewa, jest to bardzo porządny efekt, ponieważ rozlane potrawy nie przypalają się do jej powierzchni. W dbaniu o czystość oraz piękny wygląd naszej kuchni pomagają nam wszelkiego rodzaju środki chemiczne. Zamiast jednak męczyć się z ciągłym czyszczeniem kuchni i dbaniem o nią możemy od początku ułatwić sobie życie kupując właściwy sprzęt. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze a nasza kuchnia w kilka chwil będzie czysta i lśniąca.