Tag: kuchnia

Lip
14

Kuchnia nowoczesna Moda dotycząca wystroju domu oraz jego wyglądu zmienia się, co pewien czas. Dawniej stawiano w budownictwie na przepych oraz barwę, dziś odchodzi się od tego rozwiązania na rzecz minimalizmu. Urządzając pomieszczenie musimy jednak pamiętać nie tylko o estetyce, ale przede wszystkim o tym, aby nie straciło ono na funkcjonalności. Dotyczy to głównie kuchni oraz pomieszczeń usługowych. Kuchnia zajmuje ważną pozycję w każdym domu, to tutaj spędzamy sporą cześć naszego czasu i przygotowujemy posiłki dla rodziny. Ładny wygląd pomieszczenia może iść w parze z funkcjonalnością, jeśli dobrze zaplanujemy naszą kuchnię. Kuchnia w stylu nowoczesnym to przede wszystkim innowacyjne pomysły. Ściany oraz podłogi mogą być wykonane z dowolnego materiału, nie muszą tutaj królować wcale płytki. Ostatnio popularnością cieszą się dekoracyjne farby strukturalne lub kamienie ozdobne. Jeśli chodzi o meble na pewno powinniśmy stawiać na te z wysokim połyskiem. Poza wyglądem, który jest fantastyczny mają jeszcze ważną zaletę mianowicie sprawiają, że nasza kuchnia wygląda czysto, sterylnie i na większą niż jest w rzeczywistości. Kuchnia nowoczesna lubi ciekawe wzory, detale, ale nie powinniśmy nimi przesadzać, minimalizm jest tutaj bardziej wskazany.

Maj
29

Kuchnia zamknięta Szczególnym miejscem w każdym domu jest nie wątpliwie kuchnia. Cenią ja przede wszystkim panie, ponieważ to jest ich królestwo. Sama moda i rozwiązania dotyczące kuchni zmieniały się bardzo na przełomie ostatnich lat. Dawniej kuchnia mogła być jedynie zamkniętym pomieszczeniem, wydzielonym z całego układu domu. Obecna moda i trend promują inny styl tzw. otwarty gdzie kuchnia znajduje się w połączeniu z jadalnią czy samym salonem. Wybór zależy już tylko do naszego gustu. Wielu ludzi ceni sobie zamkniętą przestrzeń i budując dom decyduje się na tego typu rozwiązanie. Kuchnia zamknięta posiada wiele walorów. Po pierwsze wszystkie nasze potrawy czy nawet brudne naczynia nie są dostępne dla oka gości. Wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Dzięki temu, że kuchnia zamknięta jest za pomocą drzwi wszelkie zapachy nie ulatniają się na pozostałe pomieszczenia naszego domu. Kuchnia taka na pewno daje olbrzymi komfort szczególnie, kiedy nie lubimy i nie mamy czasu na utrzymywanie stałego ładu w pomieszczeniu. Kuchnie typu zamkniętego może uzyskać nie tylko wydzielając pomieszczenie za pomocą drzwi, mogą przydać się tutaj też rolety, szyby szklane. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nasza kuchnia może nabrać wygląda nowoczesnej czy innowacyjnej.

Maj
29

Jadalnia w kuchni Budowa własnego domu jest ogromną inwestycją. Poza dużym wydatkiem finansowym musimy się jeszcze zmierzyć z aranżacją i samym usytuowaniem pomieszczeń tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Centralnym miejscem każdego mieszkania jest na pewno kuchnia, tutaj przebywamy najczęściej. Watro już w fazie planów pomyśleć jak ma wyglądać. Jeśli nasz salon jest dość mały możemy go sprytnie powiększyć kosztem naszej kuchni. Zamiast jadalni w wydzielonym punkcie naszego domu można stworzyć ja w kuchni. Umiejscowienie jadalni w tym pomieszczeniu zależy od kształtu kuchni. Jeśli jest w kwadracie dobrze stół i krzesła umieścić w centrum, na środku tak, aby każdy miał do nich swobodny dostęp. Kiedy kuchnia jest prostokątna jedynym wyjściem jest ustawienie stołu pod ścianą. W takim rozwiązaniu zyskujemy przestrzeń do przygotowania posiłków, jednak tracimy sporo miejsca użytecznego przy stole, jego cześć jest dosunięta do ściany. Jadalnia w kuchni ma sporo wad, ale nie zapominajmy też o zaletach dzięki takiemu rozwiązaniu salon pozostaje czysty, nie wydostają się nieprzyjemne zapachy poza kuchnię. Co ważne strefa przygotowawcza posiłków jest zamknięta przed okiem gościa lub rodziny, która nas odwiedza. Nie można pominąć też krótkiej trasy samego serwowania potraw, z kuchni trafiają od razu na stół.

Maj
28

Jak urządzić małą kuchnię? Pomieszczeń w naszym domu jest wiele trzeba jednak zdecydować, jakie będą miały wymiary, często na kuchnię pozostaje już nie wiele miejsca, co wówczas? Można za pomocą kilku zasad i trików urządzić nie tylko funkcjonalne, ale też i piękne pomieszczenie. Na początku urządzania kuchni zabieramy się za wybór właściwej kolorystyki. Barwa ma tutaj zasadnicze znaczenie. Jeśli wybierzemy kolory jasne optycznie rozjaśnimy nasze pomieszczenie, ciemne barwy dadzą całkiem inny efekt. Kolejnym ciekawym trikiem w małej kuchni jest pomalowanie listew podłogowych na jasny kolor, dzięki temu podłoga wyda się większa i jaśniejsza. Zazwyczaj na małej powierzchni obawiamy się dużych elementów sadząc, że przestrzeń się zmniejszy nic bardziej mylnego. Stosując duże płytki na przykład na podłogę uzyskamy przestrzeń sprawiającą wrażenie dużej. Najlepiej, aby materiał na podłogę również był w jasnych kolorach, dobrze spiszą się tutaj płytki, panele. Kolejną ważną zasadą dotyczącą małej kuchni jest dobór dodatków, tutaj nie możemy przesadzać. Dużo drobiazgów sprawia wrażenie zagraconej przestrzeni a co gorsza szybko się brudzi i nie wygląda estetycznie. Dla lepszego efektu dobrze jest też zostawić wolne blaty robocze a wszelkie sprzęty pochować w szafkach.