Kategoria: Kolory

Lip
17

Biała kuchnia Kolory w pomieszczeniu odgrywają bardzo ważną role, podobnie jest w przypadku kuchni. Brawom możemy dowolnie modelować przestrzeń, czyli ją powiększać lub przeciwnie pomniejszyć. Kuchnia w kolorze białym jest uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ pasuje zarówno do pomieszczeń wykonanych w stylu tradycyjnym, jaki tych nowoczesnych. Wiele osób obawia się jasnych kolorów oraz bieli twierdząc, że szybko się brudzą tym czasem to na ciemnych frontach i barwach brud widać najbardziej. Kolor biały w kuchni może być wspaniałym rozwiązaniem, nie tylko pasuje do różnych struktur i materiałów, ale dodatkowo sprawia, że pomieszczenie wydaje się być większe. Kuchnie w białym kolorze można urządzić na dwa sposoby, pierwszym jest innowacyjny i nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem. Wnętrze jest delikatne i surowe. Drugi sposób wykorzystuje dekory i ozdoby, kuchnia wówczas nabiera przyjemnego oraz przytulnego wyglądu. Znakomitym rozwiązaniem do kuchni białej są elementy drewniane, materiały. Szafki kuchenne dobrze jest dobrać pod kolor ścian z ciemniejszymi akcentami. Kuchnia w wydaniu białym może stać się dekoracją całego domu, trzeba ją tylko właściwie wyeksponować. Coraz częściej inwestorzy decydują się na wykorzystanie bieli w domu mieszkanie wówczas nabiera szyku i elegancji.

Lip
11

Farby do kuchni Kuchnie mogą mieć różny kształt oraz wielkość, nigdy nie zmienia się jednak ich przeznaczenie. To tutaj przygotowujemy posiłki dla domowników i najczęściej konsumujemy. Zanim jednak kuchnia stanie się ośrodkiem naszego życia musimy dobrze ją zaplanować, tak, aby przebywanie w niej było dla nas miłe i bezpieczne. Na początek musimy dopilnować detali, czyli ścian. W kuchni szczególnie one narażone są na zabrudzenia podczas gotowania. Najwięcej osób w tej kwestii stawia na płytki, jeśli natomiast chcemy, aby nasza kuchnią się wyróżniała możemy wybrać inne rozwiązanie, czyli farby. Na rynku jest ich spora ilość, musimy jednak farbę dobrać pod kątem pomieszczenia. Nie spiszą się tutaj na pewno farby do zwykłego podłoża, ponieważ w kuchni jest ciepło i wilgotno. Farba musi być odporna na wilgoć, ale i zabrudzenia, dlatego dobrze jest postawić na farby lateksowe. Możemy wybierać pomiędzy farbami lateksowymi z połyskiem lub tymi bez efektu połysku. Farby lateksowe mają specjalne właściwości, po pierwsze można je myć wielokrotnie, ponieważ kolor nie ulega starciu, nie przyjmują wilgoci i co ważne nie niszczą się. Farby takie można dopasować do mebli lub podłóg i na pewno posłużą nam przez lata. Farby to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Lip
03

Cegła w kuchni Kuchnia jest punktem centralnym każdego mieszkania. Coraz więcej przywiązujemy do niej uwagę. Dawniej służyła tylko celom funkcjonalnym dziś ma być ozdobą domu i jego dekoracją. Szukamy coraz to nowszych rozwiązań, aby pomieszczenie nabrało klasy i było jednocześnie przytulne. Efekt ten można uzyskać poprzez zastosowanie w kuchni cegły. Materiał ten posiada bardzo wiele zalet, można wśród nich wymienić przede wszystkim trwałość, cegła będzie nam służyła przez lata. Cegła jest także bardzo wdzięcznym materiałem, możemy ją założyć na ścianę w postaci surowej, kiedy nam się znudzi kolor zawsze istnieje możliwość przemalowania jej. Na rynku dostępne są zazwyczaj cegły o tradycyjnym czerwonym odcieniu lub białe. Mogą wykonywane być z cegły budowlanej lub sztucznych zamienników, czyli gipsu. Cegła jest prosta w montażu, jaki w późniejszym utrzymaniu w czystości. Zastosowanie tego typu dekoracji na ścianę pozwala nadać kuchni odpowiedni charakter. Poprzez mały dodatek cegły w kuchni panuje całkiem inny klimat. Najczęstszym rozwiązaniem jest stosowanie cegły tylko na pewnych fragmentach ściany, wówczas stanowi ona dekorację pomieszczenia i pięknie się prezentuje. Cegła w kuchni jest stosunkowo nowym trendem, ale coraz częściej możemy spotkać ją w nowoczesnym budownictwie.

Cze
13

Rośliny w kuchni Kuchnia jest miejscem specyficznym, tutaj panują dość duże temperatury i wilgoć. Zazwyczaj nie decydujemy się na rośliny w kuchni gdyż te źle znoszą temperaturę pomieszczenia i zazwyczaj więdną szybko. W kuchni można jednak mieć rośliny, wystarczy tylko dobrze je dobrać do panujących warunków. Wspaniałym rozwiązaniem będą tutaj wszelkie gatunki ziół. Te nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszytki możemy je wykorzystać do celów kulinarnych. Świeże zioła podkreślą oryginalny smak potrawy i sprawią, że będzie smaczniejsza. Oprócz ziół możemy jeszcze pokusić się o inna roślinność taką, której nie przeszkadza ciepło w kuchni. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim draceny czy sansewiery. Rośliny te dobrze wyglądają i dodatkowo mogą żyć nawet w wysokich temperaturach. Jeśli już chcemy mieć rośliny w kuchni pamiętajmy też o tym, aby ustrzegać się form pnących czy zwisających, ponieważ te przeszkadzają w pomieszczeniu. Wszelkie kwiaty watro stawiać jak najbliżej okna wówczas nie tylko dostaną porcje naturalnego świtała, ale też i powietrza. Kwiaty należy też dość często myć, ponieważ w kuchni gromadzi się brud oraz drobinki tłuszczu. Po pewnym czasie na łodygach czy liściach możemy zauważyć brzydki osad.

Maj
26

Styl skandynawski w kuchni Nasza kuchnia może być bardzo rożna wszystko zależy od stylu, jakim będziemy się kierować podczas jej aranżacji. Najbardziej popularnym jest styl skandynawski, króluje w wielu kuchniach, jednak tak na prawdę trudno go osiągnąć. Należy dokładnie wiedzieć, jaka faktura i kolory w nim królują. Kuchnia w stylu skandynawskim to przede wszystkim pomieszczenie jasne i dobrze doświetlone. Efekt ten można uzyskać poprzez duże nieosłonięte okna oraz jasne kolory ścian, najczęściej królują tutaj biele. Poza estetyką kuchnia skandynawska powinna być funkcjonalna i wygodna. Ułożenie szafek oraz sprzętów musi być jak najdogodniejsze dla wszystkich domowników. Kuchnia skandynawska to przede wszystkim prostota kształtu i formy nie znajdziemy tutaj dziwnych połączeń, raczej surowe drewno jasne kolory. Wszystko jest stonowane i wyciszone. Nie sprawdzi się tutaj także nadmiar dekorów, ponieważ te sprawiają wrażenie przeładowania kuchni. Bibeloty nie sprawdzają się tutaj nawet sprzęty kuchenne pochowane są w szafkach, dzięki czemu kuchnia wydaje się klasyczna czysta i piękna kuchnia w stylu skandynawskim jest minimalistyczna i prosta i właśnie w tych elementach tkwi cały urok nic, więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po takie rozwiązanie w swoim domu.