Tag: agd

Lip
19

Toster Kuchnia jest wyjątkowym miejscem, to tutaj wykonujemy wszystkie posiłki podczas dnia i uczymy się nowych propozycji kulinarnych. Szczególnie bardzo lubią przebywać tutaj panie, które kochają gotować. Obecna kuchnia to potrawy szybkie mało kaloryczne i smaczne. Mało, kto ma dziś czas i chęci na długie wystawianie przy kuchni. Jedną z propozycji na szybki posiłek są tosty. Moda na nie przywędrowała do polski z zagranicy a konkretnie z Ameryki. Tak przekąski te serwowane są na różne okoliczności i pory dnia. Aby konać sandwicza, czyli kanapkę musimy w domu posiadać toster. Urządzenie to składa się z dwóch części połączonych ze sobą. Całość zasilana jest elektrycznie. Wystarczy tylko kanapki umieścić wewnątrz urządzenia i poczekać kilka chwil, aby się zapiekły. Sama obsługa urządzenia jest banalna wystarczy podłączyć je źródła zasilania i odczekać aż lampka na tosterze zapali się na zielono. Tostery są bardzo ciekawymi sprzętami, ponieważ są nie drogie i proste w obsłudze. Co ważne pozawalają w kilka minut stworzyć ciekawy i smaczny posiłek. Jest on także zdrowy, ponieważ kanapki są opiekane bez udziału tłuszczu. Toster pojawił się stosunkowo nie dawno na ryku polskim, zdobył już ogromną popularność.

Lip
11

Zmywarka Rozwój techniki sprawia, że możemy czynności wykonywać szybciej i dokładniej. Nie wątpliwym cudem techniki, jeśli chodzi o sprzęty do kuchni są na pewno zmywarki. Dzięki nim panie nie muszą już spędzać wielu godzin myjąc naczynia po większej imprezie, ponieważ robi to za nie specjalne urządzenie. Zmywarka jest fenomenem nie dość, że zajmuje mało miejsca to do tego jest tania w eksploatacji. Dowiedziono naukowo, że przy zwykłym myciu naczyń zżuwamy więcej wody bieżącej i detergentów. Przekłada się to na nasze rachunki oraz zniszczone chemią dłonie. Tym czasem mały sprzęt, jakim jest zmywarka jest ekonomiczny i szybki. W urządzeniu mamy do wyboru kilka rodzajów zmywania, wszystko dostosowujemy do typu zabrudzeń, jakie aktualnie występują. Dzięki zmywarce w kilka minut sterta talerzy jest czysta oraz lśniąca. Efekty są zdumiewające szczególnie widać to na szkle, które po myciu mechanicznym nabiera połysku i blasku. Aby zmywarka pracowała solidnie potrzebuje tylko dostępu do wody oraz prądu, ponieważ jest to urządzenie elektryczne. Dostęp do wody będzie najlepszy, jeśli urządzenie ustawimy przy zlewie. Zmywarka jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym sprzętem kuchennym, daje ogromny komfort oraz wygodę każdej gospodyni domowej.

Lip
10

Efektywne ustawienie mebli i sprzętów Aby pomieszczenie było wygodne w użytku musi być przemyślane i zaplanowane w drobnych szczegółach. Szczególnie zasada ta dotyczy kuchni, która jest miejscem przygotowywania i spożywania posiłków przez całą rodzie. Chodzi tutaj o to, aby sam proces przygotowania była na tyle zaplanowany, aby przebiegał sprawnie i szybko. Umożliwia to na pewno dobre ustawianie mebli oraz sprzętów w kuchni. Na początku powinniśmy zając się ustawieniem sprzętów, ponieważ to one są tutaj najważniejsze. Kierujemy się zasadą trójkąta, tak by od każdego sprzętu dzieliła nas podobna odległość, wówczas sama praca będzie efektywniejsza. Pilnujemy także, aby sprzęty sobie nie przeszkadzały. Niedobrym posunięciem jest ustawienie kuchenki obok lodówki. Kuchenka nagrzewa się i może uszkodzić powłokę lodówki. Dobrze też, aby nad samą kuchnią znajdował się tylko okap, rezygnujemy z wiszącej szafki, ponieważ ta nie spisze się dobrze w pomieszczeniu, kuchenka będzie tylko chlapać na nią tłuszczem a my dostaniemy kolejny element do sprzątania. Dobrze, aby każdy sprzęt kuchenny oddzielony został szafką, wówczas dostaniemy dodatkowy blat roboczy i oddzielimy sprzęty od siebie. Jeśli chodzi o samo ustawienie szafek jest to już nasza decyzja, sami musimy wiedzieć, czego nam potrzeba.