Archiwum: Czerwiec 2015

Cze
30

Jak doprowadzić instalacje do wyspy? Wyspa jest wspaniałym posunięciem, jeśli w naszej kuchni chcemy wygospodarować miejsce na dodatkowy blat roboczy czy nawet sprzęt podręczny. Aby wyspa w pełni spełniała nasze oczekiwania wymaga jednak naszego wkładu, musimy zatroszczyć się o sprawę instalacji. Pierwszym krokiem będzie doprowadzenie do wyspy prądu. Będą go potrzebowały piekarnik czy nawet płyta kuchenna. Najlepiej jest położyć instalacje pod podłogą lub puścić ją pod sufitem tak, aby była nie widoczna. Następnie musimy pomyśleć o wentylacji. Jeśli na wyspie będziemy przygotowywać posiłki musimy mieć odpowiedni nawiew, który zapewni nam właściwą cyrkulacje powietrza. Okap w tym przypadku musi znajdować się pod sufitem, aby dobrze schować jego elementy możemy wykonać sufit podwieszany. Taka konstrukcja pozwoli nam także na montaż dodatkowego oświetlenia Led. W wyspie nie możemy pominąć instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Najlepiej, aby wyspa umiejscowiona była nad piwnicą wówczas całą instalacje jest łatwiej podłączyć, jeśli nie musimy wykonać odpowiednie odwierty i założyć wodę oraz kanalizacje. Instalacja, jaka znajdzie się w naszej wyspie zależy od tego, co tak naprawdę będziemy na niej wykonywać. Watro wcześniej wszystko przemyśleć, aby później nie mieć problemu z przyłączami.

Cze
30

Blender Kuchnia jest składowiskiem wielu sprzętów. U każdego w domu są one inne i wynikają z potrzeb domowników. Coraz większym powodzeniem, jeśli o sprzęty kuchenne chodzi cieszą się blendery. Jest to nic innego jak sprzęt służący do rozdrabniania pokarmu. Za pomocą blendera można zetrzeć na miazgę warzywa owoce czy ugotowane mięso. Blender przydaje się najbardziej, kiedy w domu pojawia się maluszek. Wówczas przetarte potrawy to standard. Malec nie potrafi jeszcze połykać a do tego nie posiada zębów, aby pokarm rozdrabniać, co za tym idzie musi mieć on odpowiednią konsystencję. Blendowac można wszystko, co jest ugotowane trzeba jednak pamiętać o jednym mankamencie, sprzęt składa się z ostrzy, kiedy dostaną one kontaktu z gorącym pokarmem mogą się szybko stępić. Warto, więc blendować, kiedy pożywienie ma już niską temperaturę. Blender swoim wyglądem przypomina troszkę mikser z tym, że posiada inne końcówki, są nimi ostre noże. Zasada działania sprzętu jest banalna wystarczy tylko trzymać blender włączyć przycisk, aby aktywować robota. Za pomocą urządzenia możemy szybko i przyjemnie wykonać obiadki dla malca lub deserki. W przypadku małego dziecka blender jest po prostu nie do zastąpienia, bardzo ułatwia życie młodej mamie.

Cze
21

Kuchenki Nie ma kuchni, która zdołała obyć się bez kuchenki. Dzięki nim możemy dokonywać w naszych produktach obróbki cieplnej, czyli gotować, smażyć czy piec. Opcji na zastosowanie kuchenki jest wiele. Dziś żadna pani domu nie wyobraża sobie życia bez udziału kuchenki. Rozwój techniki spowodował, że możemy wybierać pomiędzy rożnymi typami tych sprzętów, mogą mieć nowoczesny i różny wygląd, ale też i źródło zasilania. Tradycyjna kuchenka zasilana była gazem, był to tani sposób, ale niezbyt wygodny, ponieważ wymagał naszego nadzoru i wymiany zużytej butli. Obecne czasy pozwalają bardziej komfortowo korzystać z kuchni. W tym celu możemy wybrać kuchenkę elektryczną. Ta działa bez zarzutu, jest wygodna w użyciu, jedynym jej mankamentem jest zasilanie, które ma swoją cenę. Kuchenki są wspaniałym wynalazkiem dwudziestego wieku pozwalają nam szybko i efektownie przygotować posiłek, co ważne możemy wykonywać kilka posiłków na raz. Do tego celu mamy zestaw czterech palników oraz piekarnik. Oprócz tradycyjnego modelu można zakupić już same płyty elektryczne. Są one ciekawym rozwiązaniem, ponieważ zajmują mniej miejsca i lepiej się prezentują. W takiej opcji jest możliwość dokupienia piekarnika i usytuowania go w dowolnym punkcie w kuchni.

Cze
21

Lodówka Kuchnia jest bardzo ważnym punktem w każdym domu. Bez względu na to jak jest urządzona, lub jaką ma formę musi spełniać podstawowe zadania. To właśnie tutaj przygotowujemy jedzenie, dlatego musi być w pełni funkcjonalna. Mogą pomóc jej w tym odpowiednio dobrane sprzęty AGD. Żadna kuchnia nie obędzie się bez lodówki. Zanim zdecydujemy się na jej kupno, rozważmy dokładnie gdzie ma stać. Lodówka potrzebuje zasilania elektrycznego i nie powinna znajdować się w pobliżu kuchenki. Jeśli chodzi o sam przemysł AGD stoi przed nami otworem. Na rynku dostępne są lodówki o różnych gabarytach czy funkcjach, jedne mrożą, same się rozmrażają inne wytwarzają kostki lodowe. Technika na prawdę daje nam duże wsparcie w efektownym przechowywaniu żywności. Poza samym wyglądem naszej lodówki nie możemy zapomnieć, że służy do przechowywania, możemy śmiało zagospodarować w niej miejsce na mięso, warzywa czy nabiał. Każda lodówka wyposażona jest w kilka półek, ich ułożenie nie jest bez znaczenia. Każda półka to inna strefa dla nowego produktu. Na samej górze stawiamy mięso, ponieważ temperatura jest tutaj najwyższa. Kolejne strefy to nabiał, na samym dole zaś warzywa oraz owoce. Dzięki lodówce wszystkie wymienione produkty utrzymują długo świeżość i są zdatne do spożycia.

Cze
16

Czajnik elektryczny Aby nasza kuchnia była w pełni funkcjonalna wymaga odpowiedniego wyposarzenia w sprzęty. To głównie dzięki nim wszelkie procesy termiczne oraz związane z obróbką żywności będą przebiegały sprawnie i w szybkim czasie. Sprzętem, który możemy spotkać w każdej kuchni jest nie wątpliwie czajnik. Mamy w tej kwestii do wyboru dwie wersje, czyli postać tradycyjnego czajnika podgrzewanego gazem lub elektryczny. Ten drugi cieszy się coraz większym powodzeniem, ponieważ posiada kilka zasadniczych zalet. Po pierwsze czajnik ten lepiej wygląda i może stać w dowolnym punkcie naszej kuchni. Czajnik posiada stacjonarną stopę, która stanowi źródło zasilania. Poza walorami estetycznymi czajnik taki jest bardzo bezpieczny. Nie ma tutaj ryzyka spalenia czajnika, ponieważ po zagotowaniu wody czujnik powoduje wyłączenie całego sytemu. Kolejnym atutem czajnika elektrycznego jest szybka i wydajna praca. Woda podgrzewana jest za pomocą specjalnych grzałek, które szybciej doprowadzają wodę do wrzenia. Oszczędzamy dzięki temu sporo czasu. Czajnik elektryczny posiada banalny panel sterowania, może go obsługiwać nawet dziecko i co ważne bardzo łatwo go utrzymać w czystości. Czajnik elektryczny króluje w większości polskich kuchen.